"Jeśli otwierasz usta, słowa twoje winny być cenniejsze od milczenia"
przysłowie arabskie

poniedziałek, 4 października 2010

Polska Wielkanoc po libańsku


Spotkanie Wielkanocne Polonii w Libanie 03 kwietnia 2010 rozpoczęło się Mszą Świętą w Kaplicy ss. Franciszkanek na Badaro w Bejrucie. Mszę odprawiali dwaj przybyli polscy księża: ks.Marek i ks.Kazimierz Gajowy .
Następnie po poświęceniu pokarmów, jak co roku, w tym również, nie zabrakło konkursu pisankowego kierowanego do najmłodszych dzieci polonijnych. Wszystkie konkursowe pisanki zasługiwały na nagrodę, ale nagrody były tylko dwie i w konsekwencji trafiły do Aleksandry Siranosian.- w grupię maluchów oraz do Iwetty Al-Achkar – w grupie maluchów starszych.

 Po raz kolejny możliwość spotkania w szerszym kręgu zawdzięczamy grzeczności sióstr Franciszkanek. Na udostępnionej sali, zapełnionej po brzegi, wszyscy przybyli mogli zakosztować posiłków, zarówno tych tradycyjnych polskich potraw wielkanocnych, jak i niektórych dań regionalnych. Cały poczęstunek był gestem każdego z przybyłych, jednak szczególne podziękowania należą się p. Danucie Noureddin za przygotowanie iście polskiego żuru w ilości wystarczającej dla wszystkich.
Sobotnia Wielkanoc Polonii w Libanie to nie jedyny akcent celebrowania tak ważnego święta chrześcijańskiego o polskim akcencie. Wcześniej 28.03, tj. w niedzielę, o godz. 10.00 u ss. Franciszkanek na Badaro została odprawiona msza z okazji Niedzieli Palmowej, a 5.04, w poniedziałek, o godz. 10.00, w Katedrze św. Ludwika w Beb Idriss, została odprawiona kolejna Msza Święta.

EK


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz