"Jeśli otwierasz usta, słowa twoje winny być cenniejsze od milczenia"
przysłowie arabskie

niedziela, 16 czerwca 2013

Festiwalowy sezon letni czas zacząć

Zbliża się letni sezon festiwalowy w Libanie. Jak co roku imprezy organizowane są w najbardziej okazałych miejscowościach w kraju. Niektóre odbywają się w miejscach znajdujących się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, co dodaje im niepowtarzalnego klimatu w cieniu pradawnej historii, niezwykłej i cennej.

21 czerwca - Festiwal Artystyczny w Beit Eddine
FOT: facebook.com

Miejscowość w wiecznie zielonych górach Chouf, 40 km na południowy wschód od stolicy. Słynie z corocznych imprez festiwalowych oraz z pięknego dziewiętnastowiecznego pałacu  Emira Bechir Chehab II. Klejnot architektury libańskiej, w otoczeniu pięknych ogrodów. Na terenie pałacu znajdują się liczne dziedzińce, zabytkowa brama, eleganckie pasaże, sauny. Obecnie jest to letnia rezydencja prezydenta Libanu, ale także muzeum. 
Wiecej o Beit Eddine: 
Od 1985 roku jeden z słynniejszych festiwali na Bliskim Wschodzie. W programie: przegląd piosenki, występy artystów libańskich, balet, akrobaci, wystawy. Więcej szczegółów:
Zakończenie imprezy 10 sierpnia.

21 czerwca - Międzynarodowy Festiwal w Jounieh 
FOT: facebook.com

Centrum biznesowe i rozrywki Libańczyków, 15 kilometrów na północ od stolicy, z malowniczą zatoką.  Wciąż zachowany pradawny kamienny suk wzdłuż wybrzeża, miejscowość kryje wiele ciekawych miejsc do zwiedzenia.
Więcej o Jounieh:
Festiwal, to atrakcje, pokazy, konkursy, przedstawienia. Więcej szczegółów:
Zakończenie imprezy 9 lipca.

30 czerwca - Międzynarodowy Festiwal w Baalbeck
FOT: facebook.com
Miejscowość ze starożytnymi rzymskimi świątyniami z początków naszej ery, 85 km na północny wschód od stolicy. Najbardziej majestatyczne i najlepiej zachowane na świecie pozostałości kultu fenickiego boga, dla Greków najpiękniejsze miasto hellenistyczne, a potem kolonia rzymska i miejsce kultu ich bogów. Więcej o Baalbeck:
Festiwal, to jeden z najstarszych (trwa od 1965 roku) i najbardziej prestiżowych wydarzeń na Bliskim Wchodzie. Odbywa się wśród wspaniałych świątyń Bachusa i Jowisza. W programie m.in. muzyka, teatr, tańce. Więcej szczegółów:
Zakończenie imprezy 30 sierpnia.

30 czerwca -  Międzynarodowy  Festiwal w Byblos. 
FOT: facebook.com

Najstarsze i ciągle zamieszkałe miejsce na ziemi , 40 km na północ wybrzeżem od stolicy. Kolebka kultury i współczesnej cywilizacji - to tutaj Cadmus wynalazł alfabet. Miejscowość odsłania wiele pozostałości z czasów neolitu oraz starożytny port handlowy. Więcej o Byblos:
Byblos
W programie festiwalowym wiele światowych gwiazd. Szczegóły programu:
byblosfestival.org

INNE FESTIWALE:

05 lipa Międzynarodowy Festiwal w Batroun.
Nadmorskie miasteczko turystyczne, 50 km na północ od Bejrutu. Szczegóły programu: batrounfestival.org

01 lipca Festiwal w Tyre. Klimatyczne miasteczko portowe Tyre, 80 km na południe wybrzeżem od stolicy. Szczegóły programu tyrefestival.com

EK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz