"Jeśli otwierasz usta, słowa twoje winny być cenniejsze od milczenia"
przysłowie arabskie

sobota, 19 stycznia 2013

Uśmiech Libanu - atrakcyjne ceny dla turystów

Zawirowania wojenne w Syrii wyraźnie odbijają się echem w Libanie, uderzając przede wszystkim w źródło utrzymania tego kraju i jego mieszkańców, tj. w sektor turystyczny. Rządy wielu krajów nie rekomendują  przyjazdu do Libanu w celach turystycznych, dlatego liczba odwiedzających znacznie zmalała. Libanowi zależy zwłaszcza na bogatych turystach z krajów Zatoki, którzy corocznie licznie przybywali do krainy cedrów, a nierzadko posiadają tutaj na własność swoje letnie  rezydencje. Aby przywrócić "piękne życie Libanowi", libański rząd, na wniosek związków zawodowych i instytucji turystycznych, postanowił podjąć w tym celu pewne działania, i tak:

Ministerstwo Turystyki Libanu we współpracy z libańskimi liniami lotniczymi Middle East Airlines przygotowało specjalną ofertę w celu uatrakcyjnienia przyjazdu do Libanu, tym samym poprawiając nastroje wśród samych Libańczyków. Akcja "50 dni - 50 % rabatów" trwa od 8 stycznia do 28 lutego 2013 r. Kampania obejmuje 50% promocji m.in na: bilety lotnicze, hotele, restauracje, centra handlowe oraz wypożyczalnie samochodów.
Przygotowane ceny pakietów, np. przelot wraz z hotelem, uzależnione są od regionu przybycia, i tak: dla turystów z Zatoki cena rozpoczyna się od 350 USD, dla Europy - od 650 USD, dla Ameryki Łacińskiej - od 2100 USD.
 
 
 
Aby skorzystać z oferty należy skontaktować się z najbliższym biurem  MEA, szczegóły oferty można znaleźć pod linkiem:
 Libańskie władze zapewniają, że w kraju jest bezpiecznie, mile widziani są turyści z całego świata, zachęcają do odwiedzania pięknie ośnieżonych libańskich gór oraz skorzystanie z zimowych ośrodków i stoków narciarskich.
 
Więcej szczegółów na stronie Ministry of Tourism:  www.mot.gov.lb ( j. arabski)
Więcej o zimowych sportach i kurortach na: www.skileb.com (j. angielski)

 EK
 
 zdjęcia  źródłowe

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz