"Jeśli otwierasz usta, słowa twoje winny być cenniejsze od milczenia"
przysłowie arabskie

sobota, 15 maja 2010

Piknik w Faqrze

Jak co roku w czerwcu (tym razem  był to 17.06.2008) zorganizowany został piknik integracyjny w Faqrze. Zakończenie polonijnego roku szkolnego było ku temu dobrą okazją. Gospodarzami na nim były dzieci i młodzież. To one zaprosiły rodziców, przyjaciół i żołnierzy z Polskiego Kontyngentu w Naqurze. Spotykamy się z nimi już od wielu lat i tylko wyjątkowe sytuacje nie pozwalają polskim wojskowym w uczestniczeniu. Tegoroczne spotkanie, z powodu decyzji naczelnego dowództwa UNIFIL nie pozwalającego na wyjazd, było właśnie takim wyjątkiem.


 Do ostatniego dnia liczyliśmy na ich przyjazd i możliwość spędzenia tych kilku godzin w miłej, przyjacielskiej atmosferze.
Dopisała natomiast libańska Polonia, Ambasadę reprezentował Konsul RP p. Sławomir Krajczyński z małżonką. Dzieci otrzymały tym razem latawce, które dumnie zdobiły potem niebo nad miejscem spotkania.
Jedzenie i sałatki przygotowane przez Polki były wspaniałe i bardzo smaczne. Atmosfera jak zwykle bardzo przyjacielska. Wracaliśmy zmęczeni, ale w doskonałych humorach.
Wszystkim osobą, które organizowały to spotkanie bardzo dziękujemy. Ambasadzie zaś należą się podziękowania za dostarczone napoje.
A.Z-S

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz