"Jeśli otwierasz usta, słowa twoje winny być cenniejsze od milczenia"
przysłowie arabskie

wtorek, 15 czerwca 2010

FESTIWAL AL BUSTAN UCZCIŁ 200 ROCZNICĘ URODZIN FRYDERYKA CHOPINA

1.03.2010 r. w hotelu Al Bustan w Brumanie, odbyła się uroczystość poświęcona 200-setnej rocznicy urodzin wielkiego polskiego kompozytora, Fryderyka Chopina. Z udziałem sześciu uczniów libańskiego konserwatorium, którzy wykonali scherza, preludia i etiudy. Pani Myrna Bustani powitała serdecznie uczestników uroczystości nawiązując do własnych doświadczeń z muzyką kompozytora. Ponieważ wiodła spokojne, szczęśliwe życie jej nauczyciel uznał, że nigdy nie nauczy się perfekcyjnie grać, czy rozumieć Chopina. Według niego, tylko nieszczęśliwy, borykający się z trudnościami życiowymi pianista może w pełni oddać prawdziwy nastrój tych utworów.
Kolejnym mówcą był przedstawiciel Ambasady RP w Libanie I Radca p.Wiesław Kuceł. W swym przemówieniu przypomniał o polskich korzeniach artysty i podkreślił wkład muzyki Chopina w świecie muzycznym.
Atrakcją uroczystości były nasze dziewczynki: Mariam Annan, Jasmine El -Hosoun oraz Sophie El-Saheli, przepięknie reprezentujące się w strojach ludowych, witające gości i rozdające broszurki z informacjami o polskiej kulturze. Na zakończenie uroczystości wspólnie zapalono 200 świeczek na torcie urodzinowym i poczęstowano nim wszystkich uczestników uroczystości.
Bożena Annan


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz