"Jeśli otwierasz usta, słowa twoje winny być cenniejsze od milczenia"
przysłowie arabskie

wtorek, 22 lutego 2011

ŚWIATOWE SPOTKANIE POLONII Rzym, 1-2 maja 2011 r.

Drodzy Rodacy !
W związku z ogłoszeniem przez Ojca Świętego Benedykta XVI, na dzień 1 maja 2011 r. Beatyfikacji Jana Pawła II naszego Wielkiego Rodaka po konsultacjach ze stroną kościelną zwracamy się z apelem o gremialne wzięcie udziału w Pielgrzymce Polaków i Polonii do Rzymu w dniach 1-2 maja.
Licząc na udział ok. 5000 rodaków z całego świata i z kraju, czynimy starania i tym samym mamy nadzieję, iż swoją obecnością zaszczyci nas Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej pan Bronisław Komorowski oraz ks. Kardynał Stanisław Dziwisz i ks. Abp. Mieczysław Mokrzycki. Podjęliśmy również starania o spotkanie z Ojcem Świętym Benedyktem XVI.
Opracowujemy następujący program spotkania:
1 maja  
- udział Polonii z całego świata w UROCZYSTOŚCIACH BEATYFIKACYJNYCH.
- SPOTKANIE LIDERÓW organizacji polonijnych (w godzinach wieczornych).
2 maja  
- MSZA ŚWIĘTA DZIĘKCZYNNA, z udziałem Polonii Świata odprawiona przez Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza (w godzinach rannych).
- ŚWIATOWE SPOTKANIE POLONII, z udziałem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej,
Bronisława Komorowskiego i Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza (w godz. popołudniowych).
- Transmitowany przez TVP UROCZYSTY KONCERT, w wykonaniu polskich artystów, poświęcony błogosławionemu Janowi Pawłowi II (wieczorem).
Wierząc, że zechcecie Drodzy Rodacy, wziąd udział w tym tak ważnym, historycznym i niepowtarzalnym wydarzeniu, prosimy Was o podjęcie trudu zorganizowania lub koordynacji grupy pielgrzymów z własnego kraju (zabezpieczenie dojazdu do Rzymu, ubezpieczenia oraz ostateczne potwierdzenie zakwaterowania). Projekt zakłada, że uczestnicy pokrywają całkowity koszt pielgrzymki.
W Rzymie, Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” jest organizatorem wymienionych spotkań i uroczystości (z wyjątkiem mszy beatyfikacyjnej). Uczestnicy spotkania mogą skorzystad z kilku tysięcy miejsc noclegowych w hotelach i na campingach w okolicy Rzymu, w cenie 40–80 €, za osobę, które Stowarzyszenie zarezerwowało. Dojazd na uroczystości i spotkania oraz wszelkie sprawy logistyczne na tarenie Rzymu pozostają w zakresie indywidualnym lub krajowych grup pielgrzymkowych. Dla uczestników spotkania będą zorganizowane punkty informacyjne, o których lokalizacji i działaniu poinformujemy w następnym komunikacie.
Sprawa jest niezwykle pilna, a powodzenie polonijnej pielgrzymki i spotkania zależy od szybkiego i sprawnego działania Waszych organizacji. Prosimy o informację w tej sprawie i zgłoszania udziału do dnia 25 lutego do Zarządu Krajowego Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” faksem ( nr: +48 22 556 90 43) lub do pana Marka Różyckiego na adres mailowy: m.r@wp.pl.  Po upływie tego terminu Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” nie będzie mogła zapewnić pomocy w zakresie zakwaterownia.

Helena Miziniak - Wiceprezes Rady Polonii Świata
Frank Spula - Prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej
Tadeusz Pilat - Prezydent Europejskiej Unii Wspólnot Polonijnych
Longin Komołowski - Prezes Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz