"Jeśli otwierasz usta, słowa twoje winny być cenniejsze od milczenia"
przysłowie arabskie

poniedziałek, 10 stycznia 2011

MISS POLONIA OF WORLD

Drogie Panie.

Zapraszam do zapoznania się z niniejszym ogłoszeniem.  Mamy wśród nas wiele pięknych kobiet, dlatego pragnę przekazać słowa zachęty: oby znalazły się odważne Polki w Libanie, zgłosiły się do konkursu i godnie nas reprezentowały.

Edyta Kunc

Szanowni Państwo,
Słowem wstępu, nasza Agencja jest jednym z organizatorów Konkursu Miss Polonia. Od wielu lat zajmujemy się kompleksową organizacją tego Konkursu na wszystkich płaszczyznach przygotowań – od castingów, przez przygotowanie choreografii, oprawę widowiska oraz wielką galę i koronację. Od konkursów regionalnych (Miss Polonia Studentek Łodzi, Miss Polonia Koluszek etc.), etapu wojewódzkiego – Miss Polonia Województwa łódzkiego, półfinałów ogólnopolskich oraz ogólnopolskiej Gali Finałowej. Miasto Łódź natomiast ze swą tradycją włókienniczą i konfekcyjną stanowi od lat ostoję Konkursu. Również w tym roku właśnie w Łodzi odbył się Finał Ogólnopolski, który mieliśmy zaszczyt przygotowywać.
Jesienią przyszłego roku pragniemy zrealizować bardzo innowacyjny pomysł , którym jest zorganizowanie wyborów skierowanych do piękności polonijnych rozproszonych po całym globie. Pragniemy stworzyć w pełni międzynarodową odsłonę konkursu Miss Polonia, który z uwagi choćby na swoją nazwę powinien zwracać się do pięknych Polek niezależnie od kraju ich zamieszkania. Stąd pomysł na Konkurs noszący nazwę MISS POLONII OF WORLD . Ideą tego wydarzenia jest promowanie szeroko pojętej polskości w najpiękniejszym wydaniu, nie ograniczając się jedynie do wyborów stricte krajowych i nie deprecjonując tym samym znaczenia polonii poza granicami kraju. Podobnej miary konkurs jeszcze nie powstał stąd poważne ambicje i wysokie oczekiwania, które stawiamy zarówno sobie, jak i dziewczętom, którym pragniemy oprócz korony, tytułu, upominków
i wspaniałych wspomnień powierzyć niezwykle ważną rolę – rolę swego rodzaju ambasadora Polonii
i Polski w świecie.
Finał miałby miejsce w Polsce, w Łodzi 15 października 2011 roku. Transmisję do wszystkich ośrodków polonijnych na świecie zapewni TVP Polonia. Samą Galę konkursową poprzedzi
2-tygodniowe zgrupowanie w Łodzi, mające na celu przygotowanie i wytrenowanie choreografii, dopracowanie wizerunku, ubioru i dodatków kandydatek podczas spotkań ze stylistami i fryzjerami, ale także oficjalne spotkanie z władzami miasta oraz zwiedzanie najpiękniejszych zakątków Łodzi.
Zwracamy się zatem do Państwa z prośbą o wskazanie, wytypowanie reprezentantki Państwa Polonii, dziewczyny w wieku 18 – 24 lata, która posiada polskie korzenie, identyfikuje się z polską kulturą, być może nawet pomimo oderwania od kraju przodków płynnie włada językiem polskim. Byłby to dla nas zaszczyt, gdyby tak skomplikowany ze względów komunikacyjnych projekt odniósł sukces. Dlatego liczymy na państwa pomoc i pośrednictwo pomiędzy Agencją Impresaryjną Igo - Art, a pięknymi, młodymi dziewczętami mającymi chęć reprezentować Państwa Polonię na wyborach w Łodzi.
Zachęcamy do wytypowania kandydatek i czekamy na zgłoszenia!!!
Z poważaniem,
Jagoda Piątek - Włodarczyk

1 komentarz:

  1. Byłoby bardzo miło gdyby konkurs zapewniał laureatce udział w jakimś konkursie międzynarodowym. Wiek jednak za wzór biorąc standardy światowe np. Miss USA, Universe winien być do 27 lat. Warto nawiązać tradycją do pierwszego takiego konkursu z 91 roku (Queen of Poland, Miss Polonii z 2000r. przemianowanego na Miss Krajów Zamieszkania czy Miss Polonia International z Wiednia. Wszytkie te konkursy już się nie odbywają. Nie wiem jednak czy odbywa się nadal konkurs Miss Polonia World organizowany przez polonię amerykańską, która nadal wybiera Miss Polonia USA (wcześniejsza nazwa to Miss Polonia America). Natomiast sama idea jak najbardziej słuszna. Podobnie jest we Włoszech : Miss Italia oraz Miss Italia nel Mondo.

    OdpowiedzUsuń